Samsung Apple’a gönderme yaptığı reklamı sildi!

Samsung ve Apple arasındaki çekişme uzun süredir reklamlarla da devam ediyordu. Dün Galaxy Note 10 ailesinin tanıtılmasıyla birlikte rekabet de iyice kızıştı. Fakat bugün yeni farkedilen bir olay daha oldu. Dün yapılan lansmanın ardından Samsung Apple ile dalga geçtiği reklamı kaldırdı!

Samsung Apple ile dalga geçtiği reklamı kaldırdı!

Samsung’un Türkiye saati ile dün gece 23.00‘da düzenlediği Unpackedetkinliğiyle tanıttığı yeni Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus dikkatleri üstüne toplamayı başardı. Donanım ve tasarım özellikleriyle de oldukça dikkat çeken yeni cihazların ardından Samsung, Apple ile dalga geçtiği reklamını kaldırdı.

Geçtiğimiz yıllarda Apple‘ın cihazlardan 3.5 mm‘lik kulaklık girişini çıkartmasıyla birlikte Samsung bu konuyu oldukça uzun bir süre reklamlarında kullanmıştı. Sadece şirket tarafında değil, kullanıcılar tarafında da Apple ile oldukça fazla alay konusu edilen kulaklık girişi yeni Note 10 serisinden de çıkarıldı.

Samsung Apple ile dalga geçtiği reklamı kaldırdı! - ShiftDelete.NetSamsung’un Kasım 2017 yılında “Growing Up” başlığıyla yayınladığı reklamda iPhone’ların kulaklık kullanılırken, şarj edilememesi ana eleştiri konusu olmuştu. Fakat yeni Galaxy Note ailesinde batarya boyutunu artırarak daha uzun bir batarya performası sağlamak için kulaklık girişinin kaldırılması da Apple lehine oldu.

Kullanıcıların bu konuda olumsuz yorumlarıyla karşılaşan şirket, kısa süre içerisinde 2017 yılında yayınladığı “Growing Up” başlıklı reklamını 1.8 milyon abonesi olan Samsung Mobile USA ve 3.8 milyon abonesi olan resmi SamsungYouTube kanalından kaldırdı.

Note 10 ailesi kutu içeriğinde de dönüştürücü barındırmamasıyla birlikte Apple’a reklam konusunda önemli bir koz verilmiş gibi görünüyor. İlk dönem satış raporlarının açıklanmasıyla da kullanıcıların bu duruma tepkilerini gözlemlemiş olacağız.

Kaynak: https://shiftdelete.net/samsung-apple-gonderme-yaptigi-reklami-sildi Yazar: Mustafa Büyükçağlayan
İlgili Haber  Xiaomi Mi 9 tasarımı ortaya çıktı!

Samsung Apple’a gönderme yaptığı reklamı sildi!” için 1 yorum yazılmış

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir