Son zamanların en çok konuşulan konusu olan robotlar Dünyayı ele mi geçirecek? Peki bu gerçekten olacak mı? Cevabı haberimizde…

Meslekler

Günümüzde bankacılık, otobüs şoförlüğü, haber spikerliği, yazarlık ve pilotluk olmak üzere birçok meslek mevcut. Bu meslekler ise robotlar için gayet uygun. Zaten robotlar bu meslekleri yapmaya başlarlarsa Dünyanın büyük bir kısmını ele geçirmiş olacaklar. Örneğin fabrika işçilerinin yerine robotlar geçebilir. Bu da birçok insanın ekmeğinden olması anlamına geliyor. İnsanlar bundan korkuyor aslında. Yoksa biz evde otururken robot bir hizmetçi bize yemek yapıp getirirse hiç fena olmaz aslında.

Üretim İnsanlarda

Bu çok korktuğumuz robotları da biz üretiyoruz. Kendi kendilerine var olmuyorlar. Bir de şu tarafından düşünürsek robotlar bozulacak, bakım gerekecek ve robot üreten insanlar gerekecek. Robotlar ile birlikte yeni iş dalları oluşacak. Şu anda kullandığımız bilgisayarlar bile olur olmaz yerde kendini otomatik güncellemeye alıyorsa bir fabrikayı robota emanet edersek yandık. Havaalanında çalışan robotlar veya kahve yapan robotlar mevcut fakat yetersiz. Robotlar her geçen gün üretilmeye devam edilse bile robotlar yakın gelecekte Dünyayı ele geçirmeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir