PlayStation 5 ve kontrol cihazı sızdırıldı!

2020 yılının sonuna doğru çıkması beklenen PlayStation 5 ve PS5 kontrol cihazı sızdırıldı. PS5’in kendisi daha önce sızdırılmış olsa da kontrol cihazı daha önce görüntülenmemişti. Yeni kontrol cihazı hakkında pek fazla bilgi bulunmuyor. Ancak, en büyük beklentiler daha büyük bir dokunmatik ekran ve titreşim hissiyatının artması. Peki yeni PS5 kontrol cihazı nasıl görünüyor?

PlayStation 5 ve PS5 kontrol cihazı görüntülendi

Kısa bir süre önce bir Twitter kullanıcısı, platform üzerinden bir görüntü paylaştı. Resimde, LetsGoDigital tarafından bulunan patent tasarımını onaylayan, önceki sızıntı ile tamamen aynı görünen iki PlayStation 5 geliştirme kiti gösteriliyor. Fotoğrafın en dikkat çekici kısmı ise isminin DualShock 5 olması beklenen yeni PS5 kontrol cihazı.

playstation 5 ve kontrol cihazı

Resimdeki kontrol cihazının DualShock 4 olma ihtimali oldukça düşük çünkü ışık çubuğu görünmüyor. Daha önce sızdırılan patent tasarımdan biraz daha farklı olan kontrolcü, çıkış tarihine kadar değişkenlik gösterebilir.

playstation 5

DualShock hakkında kesin olarak bilinen birkaç özellik, geçtiğimiz aylarda Sony tarafından paylaşılmıştı. Paylaşılan bilgilere göre, yeni kontrol cihazının en büyük yeniliği titreşim ve basış hassasiyetindeki artış. Bulunduğunuz ortama göre daha fazla tepkime yapan kontrol cihazı ek olarak dahili bir gelişmiş hoparlör sistemiyle geliyor. Cihaz ayrıca, ok atarken uygun gerilim direncini sağlamak için farklı direnç seviyeleri sunan adaptif tetikleyicilere sahip.

Yeni kontrol cihazı, DualShock 4 modeline kıyasla daha büyük olacak ve USB-C ile şarj olacak. Cihazın ayrıca önceki modele kıyasla daha geniş batarya kapasitesine sahip olması bekleniyor.

Siz PlayStation 5 ve kontrol cihazı hakkında ne düşünüyorsunuz.

Kaynak:https://shiftdelete.net/playstation-5-ve-kontrol-cihazi-sizdirildi Yazar:Gorkem Say
İlgili Haber  Stan Lee hayatını kaybetti!

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir