PlayStation 4’ten Android kullanıcılarına müjde!

PlayStation 4 uzaktan oynatma sistemi, PC ve Mac kullanıcılarının PS4 oyunlarını kendi cihazlarında da deneyimleyebilmelerini sağlıyor. iOS kullananların yakından tanıdığı bu özellik, bundan böyle Android için de var olacak.

PlayStation 4 uzaktan oynatma Android için geliyor

Geçtiğimiz temmuz ayında beta sürecinde denenen 7.00 güncellemesi, büyük değişikliklere imza atacak. Sony tarafından PlayStation Blog aracılığı ile yapılan açıklamada, bazı noktalar dikkat çekiyor.

İlk olarak 8 kişilik grup oluşumunu 16 kişiye yükselten Sony, birlikte oynamaya verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Bunun yanında ağ bağlantısındaki altyapıyı da iyileştiren teknoloji firması, ses kalitesinin de geliştirildiğini açıkladı.

playstation 4 uzaktan oynatma

Bunun dışında yalnızca Amerika Birleşik Devletleri kullanıcılarını ilgilendiren bir yenilik mevcut. Bu yenilik, mobil cihazlarda kullanılabilen ikinci ekran uygulaması sayesinde oyunculara hizmet verecek.

Yeni özellik, İngilizce bazlı çalışıyor ve sesli sohbeti metne dönüştürüyor veya diğer grup üyelerine yüksek sesle okunacak olan bir metni ekrana yazmanıza olanak tanıyor.

playstation 4 android uzaktan oynatma

Android 5.0 ve daha üst Android sürümlerinde çalışan uzaktan oynatma özelliği, PS4 Remote Play uygulaması aracılığı ile çalışıyor. Bundan böyle Android yüklü tabletinizde veya akıllı telefonlarınızda uzaktan oynamanın keyfini yaşayabileceksiniz.

Kablosuz DualShock 4 oyun kollarını da kapsayan güncelleme; AndroidiPhoneiPad ve Mac ile birlikte oyun keyfini tatmak isteyenlere Bluetooth vesilesi ile yardımcı olacak. İlgili özellikten yararlanmak isteyenler; Android 10iOS 13iPadOS 13 veya macOS Catalina kullanmalılar.

playstation 4 remote control

Güncelleme 7.00, bu hafta içerisinde gelecek ancak kendisinin hangi gün geleceği belli değil. Uzaktan oynatma hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız PlayStation’ın resmi Türkçe sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:https://shiftdelete.net/playstation-4-uzaktan-oynatma-android-icin-geliyor Yazar:Ege ERKEK
İlgili Haber  En İyi 10 Teknolojik Karne Hediyesi

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir