VidTekno-Logo-1.png

Petshop Rezaleti…

Petshop Rezaleti…

Daha önceki yazılarımızda bu ülkede hayvan hakları olmadığını söylemiştik hatta bununla ilgili haber bile yazmıştık. Bu yazımızda Petshoplara değineceğiz.

Herhangi bir Alışveriş Merkezine girdiğimizde kapıya yakın olan PetShop yani hayvan dükkanlarını görürüz. Hayvan dükkanı dediğimiz de hayvan malzemeleri satan değil, hayvanları satan dükkan. Bu dükkanda sokak hayvanlarına yer verilmez. Sadece cins kedi ve köpeklere yer verilir. Bunun haricinde de papağan, balık, kuş, tavşan gibi hayvanlar doğal ortamından koparılarak satışa çıkarılmakta. Eşya alırken üzerinde menşei Çin, Almanya, İngiltere gibi yazılar görürüz. Aynısını PetShop’ta görüyoruz. Zaten hayvana zarar vermenin cezası kanunlarımızda mala zarar verme olarak gözükmektedir. Yani bu ülkede hayvanların eşyadan bir farkı olmadığı kanunlarımızla beraber görmekteyiz.

Petshoptaki hayvanlar sizleri görünce tatlılıklar yapmakta ve camlara pati atmaktadır. Bizlere oyunlar yaptığını düşünüp güleriz. Aslında yaptıkları hareketler imdat çağrısıdır. 5 adet hayvanın küçük bir kafese tıkılıp sadece 1 mama, 1 su ve 1 tuvalet kapları olduğu ve tuvaletlerinin hiç temizlenmediği görünmekte. Bazı hayvanların da kafesinin içinde tuvalet kabı olmadığından kendi tuvaletini yaptıkları yerde yaşamaktalar.

Kafesin içerisindeki kedilerin ağladıklarını ve hastalık kaptıklarını net bir şekilde görebilirsiniz. Bu kediler de bana yardım et diye küçücük bir kafesin içinde çırpınmaktalar. Bu kedilerin gözlerine merhem sürülmesi ve tedavi edilmesi gerekirken sırf 5 kuruş fazla kazanacağım diye küçük bir kafesin içine terk etmişler.

Cins Kedi, Köpek Nereden Alınır?

Kedi ve köpek almak istiyorsanız sokaktaki yardıma muhtaç hayvanları alabilirsiniz ama bunların cinsi olmaz. Aslında cinsine göre ayırmak ta çok saçma fakat ayrılıyorlar işte. Hepsi zaten sokaklardan geliyor sonuçta. Petshoplardan hayvan aldığınızda yerine yeni bir hayvan koyulur ve o hayvan da eziyet çeker. Petshoplardan hayvan almadan cins kedi ve köpek sahibi olabilirsiniz. Bu da çok kolay. En yakın barınağa gidin. Orada bir sürü halinde cins kedi ve köpekler yardıma muhtaç şekilde sizleri bekliyor. Onlara yardım edin. En azından o hayvanlara yeni bir dost olursunuz.

guest

3 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Davut YAVUZ
Davut YAVUZ
3 yıl önce

Barınaklarda binlerce cins ve kırma kedi köpek, sahipleri tarafından, bakmak zor gelip terkedilmis bir cok guzel hayvan yeni sahiplerini bekliyor..

Arda K.
Arda K.
3 yıl önce
Yanıtlanan:  Davut YAVUZ

Merhaba Davut,
Farkındalığından dolayı teşekkür eder, iyi günler dilerim.
Saygılarımla…
Arda K.

Kuzgun
Kuzgun
2 yıl önce

Çok üzülüyorum bu hayvanlara. Mama vermekten başka elimden birşey gelmiyor.

Bağlantılar

Kategoriler
Hesabım
Uygulamayı indirin
Bizi takip edin