Peak Games reklamı çalıntı mı?

Bir anda sosyal medyanın gündemi oturan Peak Games reklamı hakkında ortaya atılan iddialara göre, söz konusu reklamın çalıntı olduğu ileri sürüldü. Peki, Peak Games reklamı çalıntı mı?

Peak Games reklamı çalıntı mı?

Türkiye’nin önde gelen bağımsız oyun geliştiricilerinden biri olan Peak Games, yayınlanmış olduğu reklam filmi ile beraber bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu.

Yayınlanan reklam filmi ile yeni ekip arkadaşlarını aradığını duyuran şirket, 41 kanalda aynı anda yayınlamış olduğu reklam filmi ön plana çıkmayı başardı.

Fakat, sosyal medya yapılan paylaşımlara göre söz konusu reklam filminin Audireklamından esinlendiği ortaya çıktı.

20 Aralık 2017′de yayınlanan Audi’nin Safety Code reklamı ile benzer bir anlayışa sahip olan oyun geliştiricisinin reklamı, Audi’nin Safety Code reklamının teması ile aynı olduğunu görmekteyiz. İşte, bahsi geçen Audi’nin reklam filmi!

Neler yaşanmıştı?

Saatler 21:30‘u gösterdiğinde 41 televizyon kanalı aynı anda Peak şirketininreklamını yayınladı. Söz konusu reklam filminde;

” Uyan… Birlikte dünyayı değiştireceğiz. Ama önce tanışmalıyız. Şaka zannediyorsan kanalı değiştir. Ciddiyetimizi anla.” sözleri sonrasında kanalı değiştiren birçok kişi adeta şok geçirmişti.

Peak Games reklamı

Bu olayın aslında bir iş ilanı olduğunu belirten Peak, uzun bir zaman unutulmayacak efsane bir reklam projesine imza atmış oldu.

Peki, siz bu konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu konu ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/peak-games-reklami-calinti-mi Yazar: Deniz Aslan

[vicomi_feelbacks]

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir