Netflix’ten beklenen basın açıklaması geldi

RTÜK denetimine gireceği yönünde yönetmeliğin yürürlüğe girmesinin ardından gözler tüm dijital platformlara çevrildi. Yayın yapabilmek için lisans başvurusu yapmak zorunda olan 600’den fazla platform, gerekli başvuruyu yaptı. Başvuru yapanlar arasında Netflix de yer alıyor. Netflix bir süredir sessizliğini koruyordu. Ancak nihai açıklama sonunda geldi. Netflix RTÜK denetimi ve Türkiye’deki varlığı ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Netflix RTÜK denetimi için açıklama yaptı

Netflix Türkiye faaliyetleri ile ilgili açıklamasında 1.5 milyon üyeye sahip olduğunu belirtti. Sözcü tarafından yapılan açıklamanın en dikkat çekici kısmı ise Türkiye’deki yatırımlarına devam edeceğini duyurması oldu. Böylelikle ‘Netflix Türkiye’den çekiliyor mu?’ soruları da cevaplanmış oldu. Yetkililerle görüşmelerini sürdüren Netflix, çocukları da yaşlarına uygun olmayan içeriklerden korumaya çalışacağını belirtti.

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Netflix sözcüsünün açıklamasını tamamen yayınlıyoruz:

Netflix Sözcüsü: “İnternet yayınlarına yönelik getirilen yeni düzenlemenin gerektirdiği üzere lisans başvuru sürecimizi başlattık. Türkiye’de sayıları gittikçe artan 1,5 milyon üyeye sahibiz. Üyelerimizin dünyanın dört bir yanından sunduğumuz zengin içerik çeşitliliğine ve Türkiye’den dünyaya taşıdığımız yerel hikayelere değer verdiğine inanıyoruz. Bu nedenle bir yandan Türkiye’deki yatırımlarımızı artırmaya devam ediyor, diğer yandan da sunduğumuz ebeveyn kontrollerini daha da güçlendirecek adımlar atmak üzere yetkililerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Hedefimiz, üyelerimizin tercih ettikleri içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlarken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden etkin bir şekilde koruyabilmek.”

Kaynak:https://shiftdelete.net/netflix-beklenen-basin-aciklamasi-geldi Yazar:Hazal Orta
İlgili Haber  Netflix’ten kullanıcılara zam uyarısı!

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir