En iyi ücretli film ve dizi izleme servislerinden Netflix’e aynı hesap içerisinde birden fazla profil açılabiliyor. Bu profiller genellikle aile içi, arkadaş profilleri veya ortak ücret ödenen profiller oluyor. Uzun zamandır izlediğiniz içerikleri bir başkasının görmesi kullanıcılarının sorunu haline gelmişti. Netflix’in yaptığı yeni güncelleme ile artık profilinize şifre koyabileceksiniz.

Profile nasıl şifre koyulur?

Netflix profilinize şifre koymak için öncelikle “Hesap” sayfasına menüler üzerinden girmelisiniz. “Hesap” sayfasını bulamıyorsanız buraya tıklayarak “Hesap” sayfasına gidebilirsiniz. Sayfanın biraz aşağısına indiğinizde sizi “Profil ve Ebeveyn Kontrolleri” karşılayacak. Oradan kendi profil isminizi seçip açılan menüden “Profil Kilidi” seçeneğinin yanındaki “Değiştir” butonuna tıklamalısınız. İlk önce güvenlik önlemi için Netflix hesabınızın şifresini soracak. Netflix hesabınızın şifresini girdikten sonra “… adlı profile erişim için PIN kodu girilmesini iste.” seçeneğini seçmelisiniz. 4 haneli, yalnızca rakamlardan oluşacak şifrenizi belirledikten sonra “Kaydet” butonuna tıklayın. Artık Netflix profiliniz şifre korumalı olacak.

“PIN kodumu unuttum” seçeneğine tıklayarak hesabın şifresini bilenlerin PIN kodunuzu değiştirebileceğini veya kapatabileceğini unutmayın.

2 Yorum

  1. PIN kodunu açabilseler de hesaba girdikleri açtıkları için anlaşılır. Güzel özellik ama geliştirilmeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir