Netflix CEO’sundan şaşırtıcı açıklamalar geldi

 Netflix CEO’sundan şaşırtıcı açıklamalar geldi

Başta Apple TV+ ve Disney Plus olmak üzere rakipleri her geçen gün artmasına rağmen, liderliği korumaya devam eden Netflix’in kurucusu ve CEO’su Reed Hastings, bu rekabet konusunda oldukça ilginç açıklamalarda bulundu.

Hastings’e göre ciddi rekabetin olduğu bir ortamda tüketicilerin tek bir servise abone olmalarını beklemek gerçekçi değil. Netflix’in pazardaki konumuna güvendiğini söyleyen CEO’ya göre gerçek başarı abonelik rakamlarında değil.

Netflix CEO’su Reed Hastings açıklamaları ile gündemde!

İnsanların bu platformlarda harcadıkları zamanın, abone sayısından çok daha değerli olduğu belirtiliyor. Tabi, rekabet nedeniyle daha fazla çalışmaları gerektiğinin farkında olduğunu belirten Netflix CEO’su şirketin yatırımlarını artırmaya hazırlandığını dile getirdi.

İçeriklerde reklamlara yer verilmediği ve bu şekilde devam edileceği belirtiliyor. Rakamlar ile konuşmak gerekirse Netflix’in içerisinde bulunduğumuz 2019 yılı için ön gördüğü içerik maliyeti 15 milyar dolar seviyesinde.

Bunlara ek olarak son dönemde çevrimiçi dizi ve film izleme platformlarında görmeye başladığımız tiyatro konusu da Netflix’in CEO’suna soruldu. Ancak, Netflix’in şu anda tiyatroyu ekrana taşımak gibi bir planı bulunmuyor.

Kaynak:https://shiftdelete.net/netflix-ceo-reed-hastings-aciklamalari-ile-gundemde Yazar:Mehmet Ali Ertunç

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın