Xiaomi telefonlara hala gelmeye devam eden yeni arayüz MIUI 12 ile telefonlar birçok güzel değişikliğe kavuşuyor.

Güncelleme Yöneticisi merkezinden yaklaşık 2.5 GB boyutundaki dosyayı indirip kolayca telefonunuzu güncelleyebiliyorsunuz.

Xiaomi telefonlar şimdi daha hızlı!

Birçok Xiaomi telefonun kronik sorunu diyebileceğimiz kasma, donma gibi sorunlar MIUI 12 ile birlikte ortadan kalmış oluyor.

Hava durumu, saat gibi birçok sistem uygulaması yenilenirken telefona animasyon sistemi de getirilmiş durumda. Telefon açılışında ve uygulama silme işlemlerinde telefon animasyonlu şekilde tepki veriyor. Değişen kilit ekranı ise şimdi daha iyi çalışıyor.

Yeni gelen özellik sayesinde telefonun üst sağ tarafından çekince tamamen yeni kontrol paneli, üst solundan çekince ise yenilenmiş bildirim paneline ulaşılabiliyor.

MIUI 12 ile birlikte telefonun antivirüs uygulamaları geliştirilip güvenliğin arttırıldığını ekleyelim.

Silinen fotoğraflar 30 gün boyunca Silinenler klasörüne kaydediliyor. iPhone’larda yıllardır olan özelliği Android telefonlarda görmesek de Xiaomi kendi arayüzüne bu özelliği entegre etmeyi başarmış.

Bir bildirim geldiğinde pencere içinde pencere modu sayesinde o bildirimi küçük bir pencerede açıp işinize devam ederken bildirimi okuyabililyorsunuz.

Gelişen kamera uygulaması sayesinde tam ekran fotoğraf çekmeniz mümkün. Ayrıca kamera uygulamasında oluşan kasma, donma sorunları giderilmiş olup modlar için ayrı bir sekme Xiaomi ekibi tarafından oluşturulmuş.

Bu özelliklerin yanında Lite Mode, Görevler, Video Araçları, Akıllı Mesajlar ve Karanlık Mod özellikleri de MIUI 12 ile Xiaomi telefonlarda buluşuyor.

Öncelikle Mi 9 ve Mi 9T ailesine gelen güncelleme sırasıyla diğer telefonlara da gelmeye devam ediyor.

Bir Yorum

  1. Genel olarak guncellemeri sevmeyen birisi olarak haberdeki detaylari okuyunca, telefonuma gelen guncelleme paketini kabul etmeyi düşündüm. Biliyorsunuz, Apple, guncelleme ile telefonlarini yavaşlattıgini itiraf etmisti.. neyse.
    İkinci bir sey de, “Silinenler” klasörü, huawei mate 10 telefonumda vardi mesela.. cin telefonlarinda yeni bir ozellik oldugunu sanmıyorum.. Samsung yapmamış olabilir belki .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir