Microsoft Edge’nin logosu değişiyor

Birçok kullanıcı tarafından unutulan tarayıcının evrilmiş hali olan Microsoft Edge, yeni bir logoya sahip olacak. Kullanıcıların uzun yıllardır kullanmadığı ya da başka bir tarayıcıyı indirmek için bir kez girdiği uygulama yeni logosuyla kullanıcı çekmeyi planlıyor.

Microsoft Edge yenilenen logosu:

Microsoft Edge - 1Microsoft, Edge tarayıcısını 2015 yılında piyasaya sürdüğünde, Edge’nin logosu İnternet Explorer‘a çok benziyordu. Microsoft, şu an Chromium tabanlı yeni bir Edge üzerinde çalışıyor. Buna ek olarak kullanıcılara sunulacak yeni bir logo istemişti.

Yeni logo, eski logonun fırçalanmış hali olarak duruyor. Biraz üzerinde oynanmış olan logo, yine aynı mavi tonları taşıyor. Ayrıca logonun şekli sörf dalgasına da benziyor. Microsoft’un bu ince göndermeleri kullanıcı çekebilir. Aynı zamanda “E” harfini korumaya da devam etmişler. Ayrıca Office paketi gibi diğer bir çok Microsoft uygulamasının da güncelleştirildiği gradyan görsel stiliyle eşleşiyor.

Android uygulamasında bulunan logo hala aynı duruyor büyük ihtimalle masaüstü tarayıcısı yen logo ile güncellendiğinde o da değişecektir.

Yeni logonun ne zaman geleceği belirtilmemiş durumda.

Kaynak: https://shiftdelete.net/microsoft-edge-nin-logosu-degisiyor Yazar: Alpatürk Şahin
İlgili Haber  Hackerlar biyometrik doğrulama yöntemini atlattı!

Microsoft Edge’nin logosu değişiyor” için 2 yorum yazılmış

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir