VidTekno-Logo-1.png

Mesajlaşma uygulamaları karşılaştırıldı! En güvenlisi hangisi?

Mesajlaşma uygulamaları karşılaştırıldı! En güvenlisi hangisi?

WhatsApp’ın yeni sözleşmesinin ardından uygulamanın kullanıcıları alternatif mesajlaşma uygulamalarına geçiş yapmaya başladılar.

Verilerin Facebook ile paylaşılması sözleşmesini kabul etmeyip Telegram, Signal, Bip gibi uygulamaları aktif olarak kullanmaya başlayan WhatsApp kullanıcıları hangi uygulamanın daha güvenli olduğunu merak ediyor.

WhatsApp, Telegram, Signal ve Bip karşılaştırması!

WhatsApp, Telegram, Signal ve Bip’e telefon numaranız ile kaydolmanız gerekiyor. Signal haricindeki uygulamalar telefon rehberinize erişim isterken Signal uygulaması rehber erişim izni istemiyor.

Cihaz Kimliğiniz WhatsApp, Telegram, Bip ile paylaşılırken Signal ile paylaşılmıyor.

Yaklaşık konumunuz, kesin konumunuz, satın alma geçmişiniz, performans verileriniz hem WhatsApp hem de Bip ile paylaşılıyor. Ses ve fotoğraf verileri yalnızca Bip ile paylaşılırken diğer mesajlaşma uygulamaları ile paylaşılmıyor.

Uçtan uca şifreleme özelliği tüm uygulamalarda yer alıyor. Yedekleme konusunda ise Telegram ve Signal (opsiyonel) yerleşik yedekleme yaparken WhatsApp ve Bip internet üzerine yedekleme yapıyor.

Zaman ayarlı mesajlaşmalar ile WhatsApp hariç tüm uygulamalarda yer alıyor.

Karşılaştırma verileri konusunda kaynak: https://teyit.org/analiz-whatsappin-degistirdigi-gizlilik-sozlesmesi-hakkinda-iddialar
https://md.teyit.org/img/artieksitablowhatsapp.jpeg
https://md.teyit.org/img/mesajlasmauygulamalari.jpeg
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör

Bağlantılar

Kategoriler
Hesabım
Uygulamayı indirin
Bizi takip edin