Kripto para dolandırıcılarının kazancı dudak uçuklatıyor

Kripto para dolandırıcılığı 2019 yılının ikinci çeyreğinde de insanları mağdur etmeye devam etti. Bu bağlamda inanılmaz bir boyuta ulaşan sanal dolandırıcılık, korkunç bir hale geldi. CipherTrace şirketi, kripto para ekonomisinin güvenliği hakkında bir rapor hazırladı ve ilgili sonucu açıkladı.

Kripto para dolandırıcılığı bu dönem ne kadar para çaldı?

İnternet üzerinden paylaşılan rapora göre kripto para dolandırıcıları, yatırımcılara ve sanal para piyasasında değiş tokuş yapanlara çok zarar verdi. 2019 yılı âdeta dijital para hırsızlarının yılı oldu çünkü bu sene şimdiye dek yaklaşık 4,26 milyar dolar ele geçirildi.

Güney Kore’de ortaya çıktığı öne sürülen ve ponzi şemasını kullanan Plus Tokenisimli bir uygulama, kripto para cüzdanı olarak kripto para değiş tokuşu hizmeti sağlıyordu. Milyonlarca kişiyi dolandıran uygulama, 2.9 milyar dolarlık bir vurgun vurdu.

kripto para dolandırıcılığıBilgisayar korsanları, dijital soygun konusunda da son derece aktifler. Zira 2019 yılının ikinci çeyreğinde kripto para değişimlerinden ve kripto para şirketlerinden 124 milyon doların üstünde para çarptı. Bu miktar, birinci çeyrek ile toplanınca 227 milyon dolar ediyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/kripto-para-dolandiriciligi-bu-sene-ne-kadar-para-caldi Yazar: Ege ERKEK

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir