VidTekno-Logo-1.png

Kasiyersiz Market Amozon Go!

Kasiyersiz Market Amozon Go!

Yapay zeka gün geçtikçe gelişiyor. Bu sefer Amazon şirketi yapay zekalı market projesini hayata geçirdi. Market içerisinde herhangi bir kasiyer ve tezgahtar çalışmıyor. Yapay zeka sistemi hangi ürünü satın alıp almadığınızı görüyor ve o ürünü sisteme işliyor.

Peki bunu nasıl yapıyor?

İlk olarak Amazon Go uygulamasını telefonunuza yüklüyorsunuz. Uygulamaya girdiğinizde bir adet QR kod önünüze çıkıyor. Markete girerken QR kodunuzu okutuyorsunuz. Bundan sonra QR kod ile işiniz bitiyor. Dilediğiniz ürünü raftan alıyorsunuz ve sipariş işlemine devam ediyorsunuz. Ürünün bir benzerini görürseniz veya satın almaktan vazgeçerseniz o ürün sepetinizden otomatik olarak çıkartılıyor. Ürünün yerini değiştirirseniz bile sepetinizden çıkıyor. Kısacası yapay zekayı kandırmak neredeyse imkansız. Marketten çıkarken hiçbir ödeme yapmıyorsunuz. Sadece kapıdan çıkıp gidiyorsunuz. Ürünlerin ücretini mobil uygulama, önceden kayıtlı kredi kartınızdan tahsil ediyor. 1-10 dakika içerisinde ise faturanız size mesaj olarak gönderiliyor.

Bu market nerede?

Amazon Go mağazaları maalesef şu anda Türkiye’de bulunmuyor. Şu anda sadece 10 adet Amazon Go mağazası mevcut. Adreslerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

[vicomi_feelbacks]

guest

2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Ali
Ali
3 yıl önce

Çok iyi teknoloji. Kesin türkler kandırır.

_progamer12_
_progamer12_
3 yıl önce
Yanıtlanan:  Ali

Bence de

Bağlantılar

Kategoriler
Hesabım
Uygulamayı indirin
Bizi takip edin