iPhone 12 tanıtılmadan satış tahminleri geldi!

 iPhone 12 tanıtılmadan satış tahminleri geldi!

iPhone 11 modellerinin satışa sunulmasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen, iPhone 12 hakkında detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Apple’ın tedarikçileri iPhone 12 satış tahminleri konusunda ilk bilgileri paylaştı.

2019 yılında iPhone 11 ailesinin yaklaşık 80 milyon adet satması planlanıyor. 2020 yılının Eylül ayında tanıtımı gerçekleştirilecek olan iPhone 12 modellerinin ise 100 milyondan fazla sipariş alacağı dile getiriliyor.

iPhone 12 satış tahminleri şimdiden paylaşıldı

Apple’ın önümüzdeki yıl tanıtacağı yeni iPhone modellerinde son birkaç yıla kıyasla donanımsal anlamda daha iyi geliştirmeler yapması bekleniyor. Tabi, bu geliştirmelerin başında 5G desteği geliyor.

2020 iPhone modellerinde 5G desteği bulunacak. DigiTimes’ın paylaştığı bu satış tahminleri, Apple’ın tedarik zincirleri tarafından paylaşılan bilgilere dayanıyor. iPhone satışlarının genellikle yüzde 5 oranında büyüdüğünü dikkate alırsak, yüzde 25’e yakın olan bu büyümenin gerçekleşmesi oldukça iddialı.

Bunun yanı sıra artırılmış gerçeklik yeteneklerinin artırılması için 3D ToF sensörü ve tasarım değişikliği de,  yeni iPhone modelleri için beklentiler arasında. Analistler 5G yaygınlaştıkça insanların telefonlarını değiştireceğini belirtiyor.

2019 yılında 15 milyon adet 5G telefon sevkiyatı gerçekleştirilmesi bekleniyor. 2020 yılında ise bu sayının yükselerek artaracağı düşünülüyor. Tabi, bu durum önümüzdeki yıl iPhone fiyatlarında yukarı doğru bir harekete neden olabilir.

Kaynak:https://shiftdelete.net/iphone-12-satis-tahminleri-paylasildi Yazar:Mehmet Ali Ertunç

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın