iPhone 11, Huawei’ye büyük bir darbe vurabilir

Geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğinde Huawei akıllı telefon satışları ile Apple’ı geride bıraktı. Birinci sıradaki Samsung uzun süredir yerini korumaya devam ederken, geçen yıl Huawei’nin ikinci sıraya yerleşmesi ile Apple üçüncülüğe düşmüştü.

Bundan birkaç ay öncesinde kadar Huawei’nin hedefi Samsung’u geride bırakarak dünyanın en büyük telefon üreticisi olmaktı. Yıl sonuna kadar veya 2020’nin başında Huawei’nin liderliği elde edeceği düşünülüyordu.

iPhone 11 ve ABD yasağı: Huawei üçüncü sıraya düşürebilir!

ABD Başkanı Donald Trump’ın uyguladığı yasak sonrasında tüm dengeler değişti. Bilindiği üzere kutu açılış videosunu sizlerle paylaştığımız Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro modelleri Google uygulamaları olmadan satışa sunuldu.

Huawei Mate 30 Pro

Bu durum şirketin ana vatanında yani Çin’de sorun teşkil etmiyor olsa da, dünya genelinde satışların ciddi oranda düşeceği Huawei’nin de kabul ettiği bir gerçek. Anlaşma sağlanamazsa, Huawei’nin yeni telefonlarında da Google olmayacak.

İşin özeti Huawei’yi bundan sonraki süreçte ciddi bir düşüş bekliyor. Buna rağmen üçüncü sırada yer alan Apple, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve Pro Max modelleri ile şimdiden yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başardı.

Özellikle iPhone 11’in çok daha uygun fiyatlı bir cihaz olması kullanıcılar için cazip bir fırsata dönüşüyor. Digitimes’ın raporuna göre, Apple’ın yıl sonuna kadar Huawei’yi geride bırakarak tekrar ikinci sıraya yerleşme ihtimali oldukça yüksek.

Kaynak:https://shiftdelete.net/iphone-11-huawei-ucuncu-siraya-dusebilir Yazar:Mehmet Ali Ertunç
İlgili Haber  Huawei, Fuchsia OS işletim sistemini test edecek!

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir