iOS 13 çıkış tarihi açıklandı! iPadOS için müjde!

Apple’ın 10 Eylül etkinliği sona erdi. iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max ve Apple Watch Series 5’i tanıtan Apple, aynı zamanda kullanıcılara yeni iPad ile sürpriz yaparken, iOS 13 çıkış tarihi konusunda etkinlikte konuşmadı. Aynı şekilde iPadOS çıkış tarihi ile ilgili de bilgi verilmedi.

Etkinlik boyunca canlı yayın yaparken, aynı zamanda yerinde takip ederek iPhone 11 ve Apple Watch Series 5 ön inceleme videolarını sizlerle buluşturduk. Bu kadar ürün tanıtılmasına rağmen iOS ve macOS konusuna değinilmedi.

iOS 13 çıkış tarihi belli oldu! iPadOS çıkış tarihi

Kullanıcıların oldukça merak ettiği iOS 13 çıkış tarihi etkinlikte açıklanmadı. Ancak, Apple’ın internet sitesine yeni bilgilerin eklenmesiyle iOS 13’ün 19 Eylül tarihinde uyumlu tüm iPhone modellerine geleceği resmen duyurulmuş oldu.

iPad kullanıcıları ise bir süre daha bekleyecek. iPadOS’un final sürümü 30 Eylül tarihinde yayınlanacak. iPhone kullanıcıları iOS 13’ü cihazlarına yükledikten sonra yeni bir güncelleme için fazla beklemeyecek. 30 Eylül tarihinde hali hazırda test edilmekte olan iOS 13.1’de iPhone modelleri ile buluşacak.

İki kulaklığın aynı cihaz ile eşleştirilmesine imkan veren ses paylaşımı ise bu sürümlerde yer almıyor. Bu kapsamda iPhone 11 serisinin bazı özelliklerinden tam olarak yararlanmak biraz zaman alacak.

Kaynak:https://shiftdelete.net/ios-13-cikis-tarihi-aciklandi Yazar:Mehmet Ali Ertunç

İlgili Haber  GPU Turbo’ya rakip: Samsung Neuro Game Booster!

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir