Son yılların popüler sosyal medya uygulaması Instagram için global olarak yayınlanacak alışveriş özelliği deneniyor. Bu yeni alışveriş özelliği ile birlikte daha kolay şekilde ticaret yapılabilecek. Kullanıcılar beğendikleri ürünü Instagram veya firmanın internet sitesinden satın alabilecekler.

Hareketler butonu kaldırılacak!

Instagram’ın alt menüsünde bulunan Hareketler butonu yani kalp işareti kaldırılacak. Kalp işaretinin yerine alışveriş sekmesi koyulacak olup Hareketler butonuna akış sayfasının üstünden ulaşılabilecek.

Alışveriş sekmesinde kullanıcılar ürünleri kategori ve fiyatlarına göre filtreleyip beğendikleri ürünü satın alabilecekler. Satın alım işlemleri hem Instagram hem de firmanın internet sitesi üzerinden yapılabilecek. Instagram yapay zekası alışveriş sayfasında sizin ilginizi çekebilecek ürünleri gösterecek. Instagram üzerinden ödeme alan firmalar Instagram’a komisyon bedeli ödeyecekler.

Kullanıcıların daha sonra mağdur olmaması için satış yapılan yerin güvenilir olup olmadığını yalnızca yorumlara bakmaksızın internet üzerinden araştırması gerekiyor.

Bir Yorum

  1. Elimiz aslında hareketler butonunun yerine alışmıştı. Yeri değişmesi kötü olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir