IBM, aldığı akıllı saat patenti ile ilgi çekti

 IBM, aldığı akıllı saat patenti ile ilgi çekti

Akıllı saatlerin günümüz dünyasına hızlıca adapte olduğuna hepimiz şahit olduk. Teknoloji devi IBM, akıllı saatleri bir adım daha ileriye taşımayı planlıyor gibi gözüküyor. Şirket geçtiğimiz günlerde aldığı, tablete dönüşen saat patenti ile dikkatleri üzerinde topladı.

IBM, tablete dönüşen saat mi geliştiriyor?

Amerika merkezli şirket, uzun süredir doğrudan akıllı telefonbilgisayar, akıllı saat gibi teknoloji ürünlerini üretmiyor. Fakat bu sektördeki pazar ilgisini çekmiş olacak ki ilginç bir patent ile sektöre gireceğinin sinyallerini verdi.

ibm tablete dönüşen saat patent 2

Neredeyse tamamen çerçevesiz olan bir panel kullanmayı amaçlayan IBM, katlanabilir ekran teknolojisini ileri bir boyuta taşıyarak, akıllı saat ekranını 8 inçlik bir tablete çevirmeyi planlıyor.

Teknik açıdan mümkün ve kullanışlı olabileceği düşünülen bu projenin, pratikte ne gibi avantaj ve dezavantajlar getireceği konusunda henüz bir fikir bulunmuyor.

Ürünler alakalı sızdırılmış herhangi bir donanım bilgisi bulunmuyor. Fakat akıllı saatler için üretilen işlemcilerin de her geçen sene çok daha verimli ve bir o kadar da güçlü bir hale geliyor olması, şirketin bu ilginç ürününü hayata geçirme ihtimalini güçlendiriyor gibi gözüküyor.

IBM‘in tablete dönüşen akıllı saat ürününü 2021 yılından önce göremeyeceğimizi de hatırlatalım.

Kaynak: https://shiftdelete.net/ibm-tablete-donusen-saat-patenti-aldi Yazar: Mustafa Kemal Can

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın