Huawei Mate X satışa çıkıyor! İşte fiyatı

 Huawei Mate X satışa çıkıyor! İşte fiyatı

Geçtiğimiz aylarda Mate 30 ve Mate 30 Pro modelini tanıtan Huawei, yeni cihazları için çalışmalara devam ediyor. Huawei, Mate 30 ve Mate 30 Pro modellerini Google servisleri olmadan satışa çıkarması ile birlikte, Android sorununu çözememiş olsa da telefon sektöründe geri adım atacak gibi durmuyor. Firma, 15 Kasım günü ilk katlanabilir telefonu olan Mate X modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Huawei Mate X fiyatı ile dikkatleri şimdiden üzerine çekmeyi başardı.

Huawei Mate X fiyatı

Önümüzdeki ay satışa çıkması beklenen Huawei Mate X fiyatı ile de çok konuşulacağa benziyor. 16,999 yuan ile satışa çıkacak telefon yaklaşık 2,400 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. 8 GB RAM ve 512 GB dahili depolama ile gelecek telefonun en önemli özelliklerinden birisi de 5G desteği.

Hedefini 5G ve 5G destekli cihazlara yönelttiğini söyleyen firma yol haritasını 5G kullanımını yaygınlaştırmak olarak belirlemiş durumda. Kirin 990 yonga seti ile gelmesi beklenen telefonun çıkış sürecine kadar özellikleri değişkenlik gösterebilir.

Ayrıca cihazda bir RYYB kamera sensörünün olması bekleniyor. Normal sensörlere kıyasla ışığı yüzde 40 daha fazla alabilen bu sensör sayesinde düşük ışık şartları altında daha iyi sonuçlar elde ediliyor. Bu sensörün Huawei P30 Pro modelinde de kullanıldığını belirtelim. Cihazın şimdilik Çin pazarında satışa çıkması beklenirken diğer pazarlarda satışa çıkması ile ilgili henüz bir bilgi yok.

Kaynak:https://shiftdelete.net/huawei-mate-x-fiyati-ile-dudak-ucuklatiyor Yazar:Gorkem Say

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın