HTC’de yüzler gülüyor! İbre tersine döndü!

Birkaç yıldır HTC ile ilgili haberlerin büyük bir bölümü, şirketin finansal raporlar sonucunda açıkladığı zararlar ile ilgili oldu. Akıllı telefon dünyasında adeta yok olmasına rağmen havlu atmayan HTC’den sevindirici haberler gelmeye başladı.

Android işletim sistemi ilk telefonun üreticisi olan ve yıllardır piyasaya yön veren marka, Ağustos ayında Temmuz ayına kıyasla yüzde 66.8 gelir artışı yaşamıştı. Benzer bir tablonun Eylül ayında da karşımıza çıkması birçok kişiyi sevindirdi.

HTC gelirleri yükselmeye başladı

Eylül ayında şirketin denetlenmemiş konsolide geliri 41 milyon dolar seviyesine ulaştı. Bu bir önceki ay ile kıyaslandığında yüzde 73.56’lık bir artış anlamına gelirken, geçtiğimiz yıl ile kıyaslandığında bu oran yüzde 1.53’e iniyor.

HTC U11 Android Pie güncellemesi

Bu gelir hem akıllı telefon hem de sanal gerçeklik başlıkları satan bir şirket için yüksek bir tutar değil. Ancak, aylardır zarar açıklayan markanın kendini toparlamaya başladığını gösteriyor. Buna ek olarak şirketin yeni CEO’su Yves Maitres, akıllı telefon işinden vazgeçmediklerini belirtiyor.

Zamanı geldiğinde üst seviye akıllı telefon pazarına geri dönüş yapacaklarını belirten CEO, gelişmekte olan pazarlarda rekabet etmek yerine yüksek GSYİH’nın yüksek olduğu pazarlara odaklanacaklarını dile getirdi.

Kaynak:https://shiftdelete.net/htc-gelirleri-yukselmeye-baslandi Yazar:Mehmet Ali Ertunç
İlgili Haber  Yeni iPhone XS Max Ve Diğer iPhone Modelleri

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir