Honor Türkiye Instagram hesabı hacklendi!

18 Şubat akşamında Honor Türkiye‘nin sayfasında paylaşılan Samsung görseli dikkatleri üzerine çekti. Birçok paylaşılan hikaye ve gönderi ile alakalı son bilgilere göre, Honor Türkiye resmi Instagram hesabı hacklendi!

Güncelleme: Honor Türkiye söz konusu durum hakkında bir basın bildirisi yayımladı. Açıklamayı hemen aşağıda paylaşıyoruz.

Honor Türkiye resmi Instagram hesabımıza 18 Şubat 2019 tarihinde bir siber saldırı gerçekleştirilmiştir. Instagram hesabımıza 20:10 ile 23:40 arasında  ulaşmakta sorun yaşasak da 23.40 itibariyle sorun çözülerek hesabımız yeniden kontrolümüze geçmiştir. Siber saldırıda bulunan/bulunanlar hakkında yasal süreç başlatılmıştır.

Yasadışı olarak yapılan paylaşımlar sonucunda takipçilerimize verdiğimiz rahatsızlık nedeniyle özür diler, müşterilerimizin kişisel bilgileriyle ilgili herhangi bir güvenlik açığı bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız. 

Honor Türkiye resmi Instagram hesabı hacklendi!

Honor Türkiye‘nin resmi Instagram hesabının, önce profil resmini Samsung logosu ile değiştirmesi kullanıcıların dikkatini çekti. Hemen ardından hesabın profildeki bilgiler “En iyi telefon Samsung -V” olarak değiştirildi.

Değişikliği farkeden birçok kullanıcı yorum yapmaya başladı ve ardındanSamsung görseli gönderi olarak paylaşıldı.

Honor Türkiye resmi Instagram hesabı hacklendi! SDN-1Hacker, şirketin resmi Instagram hesabından hikaye paylaşmaya devam ediyor. Bununla birlikte, sahte hesabını da hikayede etiketleyerek, “Hapse giriceksin gibi mesajlar geliyor, kim olduğumu saklamıyorum.” sözleriyle paylaştı.

Honor Türkiye resmi Instagram hesabı hacklendi! SDN-3Türk Ceza Kanunumuzun (TCK) 244. maddesinin ikinci fıkrasına göre bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen kişiye altı aydan üç yıla kadar hapis cezası verilebilmektedir.

Hukuki sürecin de en kısa zamanda başlayacağını düşünüyoruz. Talihsiz olay umarız iyi bir şekilde sonuçlanır. Bu süreci sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Honor Türkiye resmi Instagram hesabı hacklendi! SDN-5Canlı yayını kapatmasının ardından, Vestel ve Nokia‘nın görsellerini gönderi olarak paylaştı ve kullanıcı adını “Hala alamadınız mı” olarak güncelledi. Henüz hesap geri alınamadı ve yeni gönderiler paylaşılmaya devam edecek gibi görünüyor.

Honor Türkiye resmi Instagram hesabı hacklendi! SDN-4Türkiye Bayrağı görseli paylaşarak kullanıcıları Honor‘ın Global Instagram sayfasına yönlendiren hacker, dikkatleri Global hesabın da hacklenme olasılığına yöneltti. Ve Honor Türkiye hesabında gönderi paylaşmaya devam ediyor.

Honor Türkiye resmi Instagram hesabı hacklendi! SDN-8Honor Türkiye Resmi Instagram hesabı uzun sürecin sonunda geri alındızannediliyordu fakat yeni hikaye ve paylaşımlar tekrar başladı!

Honor Türkiye Resmi Instagram hesabının geri alınma süreci şimdilik bitmiş gibi gözüküyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/honor-turkiye-instagram-hesabi-hacklendi Yazar: Mustafa Büyükçağlayan

[vicomi_feelbacks]

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir