Kapat
Hak Ve Hukuk 777 1

WhatsApp Mesajlarınız Kayıt Mı Edilecek?

ABD’nin WhatsApp, Twitter, Facebook gibi sosyal medya kanallarında paylaşılan mesajların kendi veri merkezinde depolanacağı idda edildi!

ABD’de ortaya çıkan bu idda kısa sürede yayıldı, beraberinde tartışmaları ve merakları getirdi. Henüz kesinliği belli olmayan bu idda tüm iletişim uygulamalarında kullanılacak. Yani WhatsApp, Twitter, Facebook üzerinden yazılan tüm konuşmalar ABD tarafından kaydedilecek, görüntülenebilecek. ABD hükümetinin bu konu hakkında Avrupa, Güney Amerika ve Kuzey Amerika ile anlaştığı söylenmekte. Sadece yazışmalar değil! WhatsApp üzerinden yapılan sesli ve görüntülü konuşmaları da ABD kayıt edecek.

Yarından itibaren ABD tarafından Facebook verilerinin kontrol edilebileceği, sosyal medya ve forumların kontrol edilebileceği de iddalar arasında. Bu uygulamanın terörle mücadele için kişisel verilerin kayıt altına alınacağı da söylentiler arasında.

Konuyla ilgili tartışmalar başladı… İddalar yanlış mı?

İddaların yanlış olduğunu söyleyen bir sürü haber kanalı bulunmaktadır. Bekleyip göreceğiz, bakalım iddalar doğru mu, yanlış mı? Siz de görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

{Arda Çınar KAYA}

Hayatım yazılım üzerine. Oyun oynamayı pek sevmem. Bu yüzden bilgisayar oyunlarıyla ilgili haber yazmayı da sevmem. Güncel teknolojiye de ilgim var. Hobilerim TV ve Netflix izlemek. VidTekno'da editörlük yapıyorum

“WhatsApp Mesajlarınız Kayıt Mı Edilecek?” üzerine 1 yorum

  1. Kullanıcı dedi ki:

    bence dogru.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir