Google oldukça beğenilen uygulamasını kaldırdı

 Google oldukça beğenilen uygulamasını kaldırdı

YouTube’dan Gmail’e kadar onlarca servis ve internetin vazgeçilmezi olan arama motoru sayesinde yıllardır internet ile bütünleşen Google başarısız projeleriyle de oldukça popüler bir şirket. Google Datally ile bunlara bir yenisi daha eklendi.

İlk olarak  Datally’nin bir mobil uygulama olduğunu belirtmeliyiz. Uygulamanın arka planda kendilerini yenilemesini engelleyen ve istenmeyen bildirimlerin önüne geçen uygulama veri kullanımını azaltmayı amaçlıyor.

Google Datally için yolun sonuna gelindi

Bu özellikle sınırlı bir internete sahip olan kullanıcılar için büyük bir avantaj sunuyor. Uygulamanın en önemli özelliklerinden birisi de, acil durumlarda internete erişebilmek için paketin bir kısmını kullanıma engellemesiydi.

Uygulama cihaz üzerinde veya VPN aracılığıyla çalıştığı için tüm veriler akıllı telefonda saklandı. Bu sayede uygulama kullanıcıların veri kullanımını kontrol etmesini, en temiz şekilde sağladı.

Datally uygulaması Google Play Store’dan kaldırıldı. Böylece artık indirilemeyen uygulama Google’ın başarısız projeleri arasında eklenmiş gibi görünüyor. Google tarafından yapılan açıklamada uygulamanın tamamen sonlandırıldığına dair resmi bir açıklama bulunmazken, Play Store’dan kaldırıldığı doğrulanıyor.

Son olarak uygulamanın Android 10 ile uyumsuz olduğunu belirtmeliyiz.

Kaynak:https://shiftdelete.net/google-datally-uygulamasinin-fisini-cekti Yazar:Mehmet Ali Ertunç

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın