Google fiyat politikasında değişikliğe gidebilir

 Google fiyat politikasında değişikliğe gidebilir

Yakın zamanda Pixel 4 ve Pixel 4 XL ürünlerini tanıtan Amerikalı teknoloji devi Google, Pixel ailesi ile beğenileri topladı. Genellikle kamera performansı ile ortaya çıkan Pixel cihazlar yeni seriyle birlikte de iddiasını devam ettiriyor. Yakın zamanda yaptığı satışlar sonucu Google fiyat politikasında değişikliğe gidebilir.

Google fiyat politikasında değişikliğe gidebilir

 

Pixel 4 ve Pixel 4 XL modellerinin tanıtılması üzerinden kısa bir zaman geçti. Genel olarak iyi bir izlenim bırakan Pixel 4 ailesi hala bazı soru işaretleri barındırıyor. 1000 dolar fiyat etiketine sahip diğer amiral gemisi cihazlara kıyasla biraz daha uygun fiyata satılan Pixel cihazların parasını hak edip etmediği konusunda bazı tartışmalar mevcut. Genellikle 3 ile 4 ay içerisinde Pixel cihazlarında indirime giden Google’ın yakın zamanda yeni Pixel 4 serisi içinde indirim yapması bekleniyor. Pixel 3a ve 3a XL ile iyi bir satış başarısı yakaladıklarını söyleyen Google yetkilisi kullanıcılar için ekonomik bir akıllı telefon stratejisinin olumlu sonuçlar verdiğini kabul etti.

Geçmişe baktığımız zaman Pixel 2 ve Pixel 3 ailesi tanıtıldıktan sonra 3 ile 4 ay içerisinde indirime girmişti. Bu tutum kullanıcıları ikiye bölmüş durumda. Bir taraf için bu indirim bir anlam ifade etmese de diğer taraf ürün çıkar çıkmaz almak yerine indirimi bekliyor. Piyasaya çıktıktan sonra 3 ile 4 ay içerisinde indirime girecek bir ürün için para vermeyeceklerini söyleyen bazı kullanıcılar Google’ın lansman satışlarını etkiliyor. Ekonomik fiyata sahip telefon satışlarından yüzü gülen Google ise bu durumun farkında. İlerleyen zamanlarda ürünlerini tanıttıktan sonra 3 ile 4 ay içerisinde indirim yapmak yerine baştan daha ucuz bir fiyat politikasını tercih etmek Amerikalı teknoloji devinin planları arasında. Google Pixel 4 ve 4 XL modelleri sırasıyla 799 ve 899 dolar fiyat etiketine sahip durumda.

Sizce Pixel cihazlar fiyatını hak ediyor mu?

Kaynak:https://shiftdelete.net/google-fiyat-politikasinda-degisiklige-gidebilir Yazar:Gorkem Say

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın