VidTekno-Logo-1.png

Google’a 5 milyar dolarlık ceza!

Google’a 5 milyar dolarlık ceza!

Google’ın Chrome tarayıcısı üzerinden gizli sekmeyi açan kullanıcıların verilerinin gizli olmadığı ve verilerin saklandığı ortaya çıktı.

Verileri kimler görebilir?

Gizli sekme ekranına girince zaten verilerinizin paylaşıldığı yazmakta fakat Google bu durum yüzünden 5 milyar dolarla karşı karşıya kaldı. Gizli sekme ekranında da yazdığı üzere gizli sekme ile yaptığınız internet aramalarınızı aynı bilgisayarı kullanan kullanıcılar göremese de gizli sekme üzerinden indirme yaparsanız veya konum kaydederseniz yaptığınız indirme ve konum ayarlarını aynı bilgisayarı kullanan kullanıcılar görebilmektedir.

Chrome yalnızca tarama geçmişinizi, çerezler ve site verilerini, doldurulan formları kaydetmiyor. Sizin gizli sekme üzerinden yaptığınız internet aramalarını ziyaret ettiğiniz internet siteleri ve internet servis sağlayıcınız görebilmektedir. Eğer internet ağınız işiniz veya okulunuza ait ise gizli sekme üzerinden yaptığınız aramalar aynı şekilde işvereniniz ve okulunuzla paylaşılmaktadır.

guest

1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
cihan
cihan
2 yıl önce

Google bunu hak ediyor bence, sektörde tek söz sahibi olmasından dolayı, insanlara vermiş olduğu tercihleri bile sonuna kadar sömürüyor, kapitalist dünya düzeninin parçası olarak attığımız adımdan, arattığımız kelimeye kadar herşeyi algoritmik olarak düzenleyerek, daha çok reklam gösterimi bu sayede daha fazla parayı amaçlıyor, ben sevindim ceza yemesine iyi olmuş:)

Bağlantılar

Kategoriler
Hesabım
Uygulamayı indirin
Bizi takip edin