Koronavirüs nedeniyle evde kaldığımız bu süreçte sevdiklerimizle konuşma, eğitim görme, toplantı yapma gibi işleri online olarak yapıyoruz. Biz de en çok tercih edilen 5 video konferans uygulamasını bir araya getirdik. Bu uygulamalar ile ilgili görüşlerimizi de baz alarak kendinize en uygun video konferans uygulamasını seçebilirsiniz.

Zoom

Son zamanlarda beklenmedik şekilde yükselişe geçen Zoom ile ücretsiz olarak 40 dakikalık görüşmeler yapabilirsiniz. Ayrıca ekranınızı paylaşabilir ve görüşmeyi kaydedebilirsiniz. 40 dakika bittiğinde ücretli sürüme geçmeniz gerekiyor.

Hangouts

Bir Google servisi olan Hangouts ile ücretsiz görüşmeler yapabilirsiniz. Uygulama Google’a ait olduğundan diğer Google servisleri ile stabil çalışmaktadır.

Skype

İsmini bu zamana kadar en fazla duyduğumuz uygulamalardan olan Skype ile sesli veya görüntülü görüşmeler yapabilirsiniz. Sınırlanmamış kullanıcı kapasitesi ile görüşme yapabileceğiniz Skype ise tamamen ücretsiz.

Face Time

Apple’ın ürünü olan Face Time yalnızca Apple cihazlarda çalışmaktadır. Ücretsiz olan bu uygulama ile 32 kişiye kadar görüşmeler yapabilirsiniz.

Microsoft Teams

Amacı aslında şirket içi görüşmeler sağlamak olan Teams çok amaçlı olarak kullanılabiliyor. Microsoft Teams uygulamasını kullanabilmeniz için Office 365 sahibi olmanız gerekiyor.

2 Yorum

    1. Merhaba @orhan,
      Yazımızdaki özellikleri karşılaştırabilirsininiz. Office 365 üyeliğiniz yoksa Skype daha mantıklı duruyor.
      Saygılarımla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir