Kırk yedi ülkede yerel olarak alışveriş deneyimi sunan ve dünya çapında hizmet veren Ebay, kripto paralarla ödeme kabul edebileceğini duyurdu.

Global bir online alışveriş sitesi olan Ebay üzerinden Türkiye için ürün satın almanız mümkün ancak her yurt dışından gelen kargo gibi Ebay üzerinden aldığınız ürünlerin de gümrüğe takılması muhtemel olabiliyor. Bu nedenle gümrükten geçen ürünleri kontrol etmenizde fayda olduğunu belirtelim.

Ebay, ürünlerinin satışlarında  kripto para  kullanımını detaylı olarak incelediklerini açıkladı!

Kripto para dünya üzerinde uzmanlar tarafından geleceğin parası olarak değerlendirilmektedir. Kripto para kullanımı ilk olarak yatırım amaçlı başlamış durumda. Dünya genelinde birçok sektörde kripto para ile alışveriş yapılabiliyorken Türkiye’de henüz kripto varlıklarla ilgili yasa çıkmadığı için yakın zamanda yaşanan bazı olumsuz durumlardan dolayı kripto para ile alışveriş yasağı Merkez Bankası tarafından uygulanmaktadır. Ülkemizde doğrudan veya dolaylı şekilde kripto paralar ile alışveriş yapılamadığından Ebay’in yeni uygulamasının yalnızca yurtdışında geçerli olacağı tahmin ediliyor.

16 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan bu yönetmelik 30 Nisan 2021‘den itibaren uygulanmaya başlanmıştı. Tüm detaylara buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Ebay CEO’su ve İcra Kurulu Başkanı Jamie Iannone, CNBC haber kanalına videolu şekilde yaptığı açıklamada Ebay üzerinden yapılacak alışverişlerde kripto para kullanımı için inceleme yaptıklarını açıkladı. Eğer incelemeleri olumlu şekilde sonuçlanırsa Ebay üzerinden kripto paralar ile alışveriş yapılabilecek.

Kaynak: https://www.cnbc.com/video/2021/05/03/ebay-ceo-jamie-iannone-on-expansion-into-new-categories.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir