Cep telefonunda kasma, donma, yetersiz alan gibi sorunlar yaşayanların imdadına fabrika ayarlarına sıfırlama özelliği yetişiyor.

apple applications apps cell phone

Fabrika ayarları nedir?

Cep telefonunu fabrikadan yeni çıkmış gibi sıfırlama işlemine fabrika ayarlarına sıfırlama denir. Bu işlem telefonun garantisini etkilememekle beraber sıfırlama işlemi için en güvenli yöntemdir.

android android phone apps box

Sıfırlama işleminden önce ne yapılmalıdır?

Eğer telefon rehberinizin, WhatsApp mesajlarınızın veya çok sevdiğiniz galerinizdeki fotoğraflarınızın silinmesini istemiyorsanız sıfırlama işleminden önce verilerinizin yedeğini almalısınız.

WhatsApp yedeği nasıl alınır?

WhatsApp mesajlarınızı yedeklemek için Ayarlar – Sohbetler – Sohbet Yedeği – Yedekle yolunu izleyin. Mesajlarınızın sayısına göre yedekleme süresi değişkenlik gösterebilmektedir.

Telefon rehberinin yedeğini almak

Telefon rehberinin yedeğini almak için biz Lifebox uygulamasını tercih ettik. Lifebox uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra kayıt işlemini tamamlayın. Kısa süren kayıt işleminin ardından alt menüdeki “Rehber” sekmesine girin. Gerekli erişim izinlerini verdikten sonra “Şimdi Yedekle” butonuna tıklayın ve yedekleme işleminin sonlanmasını bekleyin.

Galeri yedeği nasıl alınır?

Galeri yedeğinizi almak için bir önceki adımda indirilen Lifebox uygulamasını kullanmanızı öneriyoruz. Lifebox uygulamasındaki alt menüden “Galeri” sayfasına girip yedekleme işlemine başlayın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi nasıl yapılır?

Cep telefonunuzu sıfırlamak için öncelikle telefonunuzda bulunan “Ayarlar”a girin. Ardından telefon modellerine göre yeri değişkenlik gösteren “Fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini bulun. Bu özellik bazı cihazlarda “Tüm verileri sil” ismiyle de geçebilmektedir. Gerekli uyarıları kabul ettikten sonra sıfırlama işleminiz başlayacaktır. Sıfırlama işleminiz tamamlandıktan sonra yeni bir telefon almış gibi telefonunuzu kurabilirsiniz. WhatsApp yedeğinizi geri yüklemek için ise WhatsApp’ı ilk yüklediğinizde “Yedekten geri yüklenilsin mi?” başlıklı açılır pencerede çıkan seçeneği kabul etmelisiniz. Rehberinizi ve galerinizi geri yüklemek için ise Lifebox uygulamasına giriş yapıp “Geri yükle” butonuna tıklamanız yeterlidir.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir