Canon EOS 90D DSLR ve M6 Mark II tanıtıldı

Canon benzer özellikler taşımasına rağmen tasarımsal açıdan çok farklı olan iki yeni fotoğraf makinesini tanıttı. Canon EOS 90D modeli standart bir DSLR olarak karşımıza çıkarken, M6 Mark II ise aynasız bir fotoğraf makinesi.

Her iki fotoğraf makinesinde 32.5 Megapiksel APS-C görüntü sensörü ve DIGIC 8 işlemci yer alıyor. Dual Pixel AF teknolojisi 5481 seçim noktası ile oldukça hızlı bir netleme imkanı sunulurken, elektronik deklanşörün hızı 1/16000 seviyesinde.

Canon EOS 90D ve M6 Mark II özellikleri

Herhangi bir kırpma olmadan 4K çözünürlükte 30 fps, Full HD çözünürlükte ise 120 fps video kaydı gerçekleştirilebiliyor. Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarının dahili olarak yer aldığı fotoğraf makineleri, USB-C portuna ev sahipliği yapıyor.

Performans açısından üstünlük aynasız yapıdaki M6 Mark II’nin elinde. AF ve AE izleme açık halde saniyede 14 kare çekim yapabilirken, EOS 90D modeli 10 kare çekim yapabiliyor. Tabi, 2016 yılında tanıtılan ve saniyede 7 kare çekim yapabilen EOS 80D’ye göre her halükarda yüksek.

EOS M6 Mark II, DSLR’ın sunduğu işlevselliği aynasız bir kompakt fotoğraf makinesi ile kullanıcılara daha ucuza sunuyor. Zira, her iki fotoğraf makinesi arasında önemli bir fiyat farkı var. Canon EOS 90D’nin gövdesi için belirlenen fiyat 1199 dolar. EOS M6 Mark II’nin gövdesi ise 849 dolar fiyata sahip.

Kaynak: https://shiftdelete.net/canon-eos-90d-dslr-ve-m6-mark-ii-tanitildi Yazar: Mehmet Ali Ertunç
İlgili Haber  Sistem toplarken dikkat edilmesi gerekenler

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir