Call of Duty: Mobile vs PUBG Mobile! Aradaki farklar

Mobil oyunlara olan ilgi her geçen gün artıyor. Bu ilgiyi gören yapımcılar da en yeni oyunlarını piyasaya sürerek pastadan pay almaki için birbiriyle yarışıyor. Son olarak, Call of Duty: Mobile de bu dünyaya giriş yaptı. PUBG Mobile ve Fortnite gibi önemli rakipleri bulunan mobil Battle Royale oyunu, rekabete yeni bir soluk getirecek. Peki, PUBG Mobile katili olarak da anılan oyunun rakibi ile arasında farklar var mı? İşte Call of Duty: Mobile vs PUBG Mobile!

Call of Duty: Mobile vs PUBG Mobile! Farkları neler?

1 Ekim itibariyle hem Android hem de iOS tarafında oyuncularla buluşan oyun, iOS tarafında kullanıcılardan kısa sürede 4.7 puan almayı başardı. PUBG Mobile’ın huzurunu kaçıracak olan mobil oyunun rakibi ile arasında elbette birçok fark var. Biz de bu yazımızda ikili arasındaki farkları mercek altına alıyoruz.

Call of Duty: Mobile vs PUBG Mobile kıyaslamasında ilk olarak oyunun türüne bakmak gerekiyor. İkisi de Battle Royale oyunu olsa da PUBG Mobile taktiksel bir oyun. CoD Mobile ise yüksek tempolu bir FPS oyunu.

CoD Mobile’de oyuncular belirli bir öldürme sayısına ulaştıktan sonra Saldırı Helikopteri ya da Hava Füzesi gibi ekipmanlara sahip olabiliyor. PUBG Mobile tarafında ise bu tarz ‘ödüller’ şimdilik yok.

Call of Duty, zombi modunu PC ve konsol sürümlerine dahil etmiş olsa da mobil versiyonda bu mod henüz yok. PUBG Mobile‘de ise bir süredir bu mod oynanabilir durumda.

PUBG Mobile‘de Klasik, Arcade ve Evo Ground olmak üzere üç farklı oyun modu bulunuyor. Rakibinde ise modlar daha fazla. Toplamda 6 modu bulunan oyunun modları şu şekilde sıralanıyor: Frontline, Team Deathmatch, Search and Destroy, Domination, Hardpoint ve Free-for-all.

Oyun modunda Call of Duty öne çıkarken, harita tarafında ise PUBG Mobile’ın üstünlüğü var. Call of Duty yalnızca 5 harita ile geliyor. Rakibinde ise harita sayısı 12.

Grafik tarafında Call of Duty: Mobile’ın eli daha kuvvetli diyebiliriz. İki oyunu karşılaştırdığımızda CoD daha gerçekçi hissettiriyor.

Son olarak bir de ortak noktadan bahsetmek gerekiyor. Her iki oyun da 100 oyunculu Battle Royale modlarına sahip. Oyuncular PUBG Mobile’da üçüncü şahıs bakış açısına da geçebiliyor.

Kaynak:https://shiftdelete.net/call-of-duty-mobile-vs-pubg-mobile Yazar: Hazal Orta

Call of Duty: Mobile vs PUBG Mobile! Aradaki farklar” için 4 yorum yazılmış

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir