Birçok uygulama App Store’dan kaldırılıyor

Apple zararlı olduğunu düşündüğü uygulamaları App Store’dan kaldırmaya devam ediyor. Bu kez elektronik sigara ve vaping ile ilgili tüm uygulamaların bugünden itibaren uygulama mağazasından kaldırılmasına karar verildi.

Artıway

Amerika’da hastalık kontrol ve önleme merkezleri, elektronik sigara ve vaping ürünlerinden kaynaklı 2172 akciğer hastalığı ve 42 ölüm haberini bildirdi. Apple’da bunun yayılmasının önüne geçmek için önlem aldığını duyurdu.

Apple, App Store’dan 181 uygulamayı kaldırıyor

Apple özellikle gençlerin, elektronik sigaraya gösterdiği ilgiyi yakından takip ettiğini belirtiyor. Halihazırda yüklü bir uygulamanız varsa erişime devam edebileceksiniz. Ancak, silmeniz halinde tekrar kurmanız mümkün değil.

Yeni gelen uygulamaların ise artık mağaza değerlendirme kılavuzuna eklenen maddeler nedeniyle kabul edilmeyeceği belirtiliyor.

Apple, App Store üzerinden birçok uygulamayı kaldırıyorMağaza, bu cihazlar için özel olarak tasarlanmış ısıtma, düzenleme ve kişiselleştirme sağlayan uygulamalar, oyunlar ve donanımlar gibi bir çok içerik barındırıyordu. Bir diğer yapılan açıklamada ise “Özellikle App Store’u gençlerin güvenle dolaşabilecekleri bir platform olarak görüyoruz, bunun için düzenlemeler yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://shiftdelete.net/apple-181-uygulamayi-app-store-dan-kaldiriyor yazar: Çağrı Sarıca

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir