Bir Alan Adını Blogger’a Nasıl Bağlarız?

Blogger yazı, resim ve videoların paylaşıldığı Google tarafından verilen ücretsiz bir hizmettir. Blogger tarafından oluşturulan blogların uzantısı blogspot.com.tr olmaktadır. Biz bu yazımızda test.blogspot.com.tr adresini test.com olarak değiştirmeyi resimli olarak anlatacağız.

İhtiyaçlar

Blogger Sitesi

Domain Adresi Buradan temin edebilirsiniz: http://ardacinar.com/domain.html

Ç-Panel, Cpanel veya Cloudpanel 

Nasıl Yapılır?

Blogger sitenize ait CNAME kayıtlarını görebilmek için öncelikle Blogger kontrol sayfasından Ayarlar>Temel sayfasına girin. Daha sonra Yayıncılık bölümünden Blogunuz için 3. taraf bir URL ayarlayın seçeneğine tıklıyoruz.

Domain adresini www ile yazmalısınız. Adresi girdikten sonra bir hata mesajı gelecektir. Daha sonrasında CNAME kayıtları sekmede çıkmaktadır. Bu CNAME kayıtlarını not etmenizi öneririz. Daha sonra kullanacağız.

CNAME kayıtlarını herhangi bir DNS editörü kullanarak ekleyebilirsiniz. Alan adı kayıt şirketinizle yardım için iletişime geçebilirsiniz. Örneğin web siteniz Çınar Web’te barındırılıyorsa 0212 591 7675 numaraları telefondan yardım alabilirsiniz.

2 tane CNAME kayıt edeceğiz. Resimlere göre siz de düzenleyebilirsiniz. Biz Ç-Panel’e göre göstereceğiz. Siz de kendi alan adı sağlayıcınızın DNS panelinden bilgileri değiştirebilirsiniz.

Kayıtları gösterdiğimiz şekilde ekledikten sonra Blogger’ın kontrol panelinden alan adını kaydedin.

Sonuç

Kayıtların eklenmesi DNS yayılmasından ötürü 24 saat sürebilir. Lütfen sabırla bekleyin. İşlemleri bizimle beraber yapmak için 0212 591 7675 numaralı telefondan bizimle ücretsiz iletişime geçebilirsiniz. Müşteri Temsilcimiz size yardımcı olacaktır.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir