Koronavirüs döneminde artan görüntülü sohbetler nedeniyle yalnızca Apple kullanıcıları tarafından kullanılabilen FaceTime uygulaması, Android ve Windows kullanıcıları tarafından da dolaylı olarak kullanılabilecek.

iOS 15 ve macOS Monterey güncellemesiyle gelecek FaceTime Linkleri özelliği ile Apple kullanmayan diğer kişiler Apple kullanıcıları ile kolay şekilde görüntülü sohbet edebilecek.

WWDC 2021’de tanıtılan yeni sürümlerin BETA versiyonunu cihazınıza kurarak bu özelliği şu anda deneyimleyebilirsiniz. Genellikle geliştiriciler ve yeni özellikleri önden denemek isteyen kullanıcılar için yayınlanan BETA sürümlerin tam kararlı sürümler olmadığını not ediniz.

FaceTime Linkleri nasıl kullanılır?

Mac cihazlarda 2015 Early Macbook Pro ve üst sürümler ; telefon tarafında ise iOS 15 alacak telefonlar FaceTime Links özelliğini kullanabilecek.

Apple kullanmayan kişiler ile görüntülü sohbet etmek isteyen Apple kullanıcıları öncelikle güncel FaceTime uygulamasından bir görüntülü sohbet oluşturmalı ardından “Link Oluştur” butonuna tıklamalıdır.

Daha sonrasında ise oluşan bu FaceTime linkini Apple cihaz kullanmayan kişilere mesaj yoluyla göndererek sohbetinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Oluşturduğunuz bu link FaceTime’ın internet tarayıcısı sürümünü açacak, FaceTime uygulaması yüklü olmayan kullanıcılar tarayıcı üzerinden sohbete katılmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir