Apple, yaptığı online lansmanda iPhone 12 ailesini ve en yeni ürünleri olan HomePod Mini’yi tanıttı. Tasarımsal açıdan iPhone 11’e benzeyen iPhone 12 için sürpriz özellikler geldi!

Karşınızda iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max ve iPhone 12 Mini!

Apple, yaptığı lansmanda 4 adet iPhone modelini tanıttı. Tüm iPhone modellerinin kamerası 12 MP olsa da diyafram açıklığı ve eklenen modlar modelden modele değişiyor.

iPhone 12 ve Pro modelinin boyutu 6.1 inç iken, Pro Max’in 6.7 inç, Mini’nin 5.4 inç olduğu açıklandı.

iPhone 12 Mini, son teknolojiyle çalışan ve küçük bir telefon arayanlar için ideal. A14 Bionic işlemciyle çalışan iPhone 12 ailesi artık çok daha güçlü.

iPhone 12’nin başlangıç fiyatı 799 dolar iken, iPhone 12 Mini’nin 699 dolar olması bekleniyor. Pro modeli ise 999 dolara alınabilecek. Eğer Pro Max modeline sahip olmak istiyorsanız 1099 dolara sahip olmanız gerekiyor.

Bu fiyatların yurt dışı fiyatları olacağını, ülkemizde vergiler ile birlikte fark edilir bir artış olacağını belirtelim. Ürünler ise 13 Kasım günü mağazalarda olacak.

HomePod Mini tanıtıldı! Peki HomePod Mini nedir?

HomePod mini için aslında minimal ve akıllı bir hoparlör diyebiliriz. Siri ile senkronize şekilde çalışan HomePod Mini’nin üzerinde dokunmatik ekran yer almakta. Bu hoparlör ile sevdiklerinize bir mesaj yollayabiliyorsunuz. Bundan dolayı üzerinde mikrofon bulunmakta.

Hoparlör 360 derece ses verebildiğinden odanın neresinde olursanız olun sesi güzel bir şekilde size ulaştırabiliyor. Hoparlörün 16 Kasım‘da satışa çıkması beklenirken fiyatının 99 dolar olacağı açıklandı.

MagSafe Aksesuarları ile tanışın!

iPhone 12 ve 12 Pro modelleri için özel olarak tasarlanan MagSafe aksesuarları çok kullanışlı görünüyor. Apple’dan yeni özel kılıflar, kılıflı cüzdanlar ve şarj aygıtları MagSafe Aksesuarları ile hayatımızda olacak.

4 Yorum

    1. iPhone 12’nin kutusundan şarj aleti çıkmayacak olup ayrıca alınması gereken bir aksesuar olduğu bilgisi verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir