Android Mesajlar için yeni bir dönem başlıyor!

Allo ve Duo başta olmak üzere birçok mesajlaşma uygulamasıyla WhatsApp karşısında şansını deneyen Google, son dönemde Android Mesajlar‘ın çok daha geniş bir kitle tarafından kullanılması için büyük bir çaba gösteriyor.

Google’ın MWC 2019 yani Mobil Dünya Kongresi 2019 kapsamında yaptığı duyurulardan birisi de, Android Mesajlar için Google Asistan entegrasyonu oldu. Kısa bir süre önce Türkçe dil desteği kazanarak ülkemizde kullanılmaya başlanan Asistan’a, Android Mesajlar uygulamasından erişmek mümkün hale geliyor.

Android Mesajlar, Google Asistan’a kavuşuyor!

Uygulamadayken Asistan’a soru sorduğunuzda yanıtlar mesaj gönderme bölümüne ekleniyor. Örneğin, arkadaşınız hava durumunu sorduğunda siz bunu Asistan’a sorarak gelen cevabı doğrudan arkadaşınıza gönderebilirsiniz.

Google Asistan kullanıcı sayısı

Tabi, bu durumda gizlilik konusunda birçok şüphe akıllara geliyor. Ancak, Google yetkilileri yaptıkları açıklamada Asistan’ın mesajları okuması gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığını, gizliliğin korunduğu belirtiyorlar.

Google Asistan entegrasyonu önümüzdeki aylarda İngilizce konuşulan bölgelerde aktif edilecek. Ülkemizde ve diğer bölgelerde Android Mesajlar uygulamasına bu özelliğin ne zaman geleceğine dair henüz bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/android-mesajlar-yeni-bir-donem-basliyor Yazar: Mehmet Ali Ertunç

[vicomi_feelbacks]

İlgili Haber  Facebook, Tüm Bu Yıkıcı Süreci Unutturacak Yeni Reklamını Yayınladı!

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir