Dünya’nın en büyük teknoloji firmalarından Amazon, kendine ait eczane servisini yayına başlattı. Amazon Market, Amazon Prime, Amazon E-ticaret gibi birçok servise öncülük eden teknoloji devi online eczane mağazasını açtı.

Eczane projesi için 2 yıl kadar süre önce PillPack firmasıyla ortaklık kuran şirket eczane projesini koronavirüs döneminde hayata geçirmeyi başardı. Koronavirüs nedeniyle evden çıkamadığımız bu dönemde ilaçlarımız için eczaneye gerek kalmadan online olarak ilaç temin edebileceğimiz bu harika sistem şimdilik yalnızca belirli bölgelerde kullanılabiliyor.

İşte Amazon Pharmacy hakkında detaylı bilgi!

Amazon Pharmacy üyeliğiniz ile giriş yaptığınız bu sistemde fiyatlar net ve anlaşılır şekilde kullanıcıya sunuluyor. Eczane üyeliğinizdeki tıbbi bilgileriniz Amazon tarafından korunmakta olup eczane sırasında beklemeden online şekilde bu sistem üzerinden ilaç alabilirsiniz. İlaç tedavisi konusunda bir endişe duymanıza gerek kalmadan seçilen eczacılar ile her zaman telefonla konuşabileceğiniz belirtildi.

Doktorunuzdan aldığınız reçetenizi sisteme yükleyerek ilaç alabildiğiniz bu sistemi kullanabilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Şu anda yalnızca 45 ABD eyaletinde hizmet veren bu servis yakın zamanda dünya çapında kullanıcılara hizmet vermesi planlanıyor.

Eğer mevcut bir sigortanız varsa Amazon’un eczane servisi çoğu sigorta ile ortak çalışmakta olup sigortanızı kabul etmektedir.

3 Yorum

  1. bakalım daha ne gibi ilginç yenilikler girecek hayatımıza. birkaç yıla kalmaz ülkemizde de yaygınlaşr diye düşünüyorum.
    güncel haberler için teşekkürler.

    1. Sadece ABD’nin belirli bölgelerinde hizmet veriyormuş. Yakın zamanda umarım ülkemize de gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir