Amazon ev robotu üretmeye hazırlanıyor!

Amazon Alexa sonrasında yeni bir yapay yardımcıya imza atmaya hazırlanıyor. Amazon ev robotu geliştirmesi konusunda kolları sıvadı. Sesli komutlar sayesinde hayatımızı kolaylaştıran asistan teknolojileri sonrasında kendisini geliştirme yolunda ilerleyen Amazon, şimdilerde ev işlerine yardımcı olması planlanan bir robot üzerinde çalışıyor!
amazon ev robotu

Amazon ev robotu bir nebze evde ki asistan ihtiyacınızı karşılayacak!

Sesli komut teknolojileri sizlerinde bildiği üzere bir hayli gelişim gösterdi. Bu gelişmelerin ardından geliştirilmesi beklenen mekanik yardımcı robotların haberleri de yavaşça geliyor. Henüz ayrıntıların belli olmadığı bu konu hakkındaki tahminler genel olarak ev işleri yönünde. Mekanik olarak hizmet vermese bile ev işlerinin programlanmasında ve ev ortamında bir asistan bulundurulmasında bu robotların etkisi büyük olacak!

Amazon ev robotu ile neyi amaçlıyor?

Amazon ev robotu hakkında ciddi varsayımlar bulunuyor. Mekanik işlerden uzak sadece sözlü destekle kişilere ulaşması tahmin edilen bu teknoloji yine akıllı telefon teknolojileri ile birlikte çalışacak. Yani teknolojik aletler bir yaşam alanı haline geliyor diyebiliriz.

Bulaşık yıkamasa dahi çocuğunuzun ev ödevlerine bilgi kaynağı olarak yardımcı olabilecek bu robot geliştirilmeye açık bir teknoloji. 2019 yılı itibariyle bu tarz teknolojilerin kullanıcı deneyimine sunulması tahmin edilirken Amazon’un bu teknolojiyi ne zaman paylaşacağı bilinmiyor.

Vesta kod adıyla yürütülmekte olan proje Amazon Donanım Ar-ge merkezi olan Lab126 tarafından geliştiriliyor.

Kaynak:

https://shiftdelete.net/amazon-ev-robotu-uretmeye-hazirlaniyor

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir