VidTekno-Logo-1.png

Alveoler Mikrolitiazis Akciğer hastalığı en fazla Türkiyede görülüyor

Alveoler Mikrolitiazis Akciğer hastalığı en fazla Türkiyede görülüyor

Yapılan araştırmalar neticesinde Alveoler Mikrolitiazis Akciğer hastalığı en fazla Türkiyede görülmektedir. Alveoler Mikrolitiazis Akciğerlerdeki hava keselerinin içerisine neden ve nasıl olduğu bilinemeyen fosfor ve kalsiyumdan oluşan küçük küçük taşların birikmesi ile oluşan hastalıktır.

Araştırmalar, hastalığa yakalanmış kişilerin, çoğunlukla şikayet belirtisi olmadığından yakalandıklarını anlayamadıklarını, hastalığın sinsi bir şekilde yavaş yavaş ilerlediğini, 30-40 yaşların daha fazla risk grubu olduğunu belirtiyorlar.

Türk Toraks Derneği yetkilileri, hastalığın öksürük ve nefes darlığı ile kendini gösterdiğini ve göğüs ağrısı ile birlikte çok yavaş ilerlediğini, hastalığın kesin bir tedavisi olmadığını ve kortizon tedavisi veya yıkama tedavisinin de işe yaramadığını, disodium etdironat tedavisinin umut verici olduğunu yada akciğer naklinin gerekebileceğini söylüyorlar.

Hastalığın nedeni bilinmese de yapılması gerekenler, Sigara ve Alkolden uzak durmak, sebze ağırlıklı beslenmek ve uyku düzenine önem vermek hastalıkları bizden uzak tutar.

guest
2 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Davut Yavuz
Davut Yavuz
2 yıl önce

Bu hastalık, jean / kot pantolon vs. taşlama yapan işçilerde çıkıyor ve kurtuluş yok. Bile bile sonu ölüm olan bir yol.
Geriye dönüşü de yok.

Eda K.
Eda K.
2 yıl önce
Yanıtlanan:  Davut Yavuz

Maalesef ki öyle. Yorumunuz için teşekkür ederiz Davut bey.

Saygılarımla,
Eda K.

Bağlantılar

Kategoriler
Hesabım
Uygulamayı indirin
Bizi takip edin