AirPods Pro için Apple harekete geçti!

 AirPods Pro için Apple harekete geçti!

Apple’ın yeni kablosuz kulaklığı AirPods Pro’nun yoğun ilgi gördüğünü ve talebi karşılayabilmek için üretim hattının ve tedarikçilerin sıkıştırıldığına dair iddiaları sizlere duyurmuştuk. Apple’ın kablosuz kulaklık konusundaki başarısı kanıtlandı.

Nikkei Asian Review’e göre AirPods Pro’nun üretimini gerçekleştiren Luxshare-ICT’ye üretimi iki katına çıkarması gerektiği söylendi. Hali hazırda aylık 1 milyon adet olan AirPods Pro üretimi artık 2 milyon seviyesine çıkarılacak.

AirPods Pro üretimi iki katına çıkarıldı

Standart AirPods’ları Vietnam’daki fabrikalarda üreten GeorTek’in de üretim artış talebi aldığı belirtiliyor. Pro’nun aksine normal kulaklıkların üretiminde küçük bir artışa gidilmesi beklenirken, Apple’ın en hızlı büyüyen ürünü haline geldi.

Analistlere göre 2020 yılında Apple’ın kablosuz kulaklık sevkiyatı 80 milyon seviyesine ulaşacak ve ilerleyen yıllarda 200 milyonu bulabileceği dile getiriliyor.

Apple’ın internet sitesi üzerinden ABD’de kulaklığı siparişi vermek isteyen kullanıcılara tahmini tarih olarak 31 Aralık gösteriliyor. Yani, şu anda sipariş verenlerin yıl başından önce ürüne sahip olacağına garanti verilemiyor.

Ancak, Amazon, Best Buy, AT&T ve T-Mobile ise Aralık ayının ilk haftasında teslimat yapabileceklerini belirtiyor. Ülkemizde 1899 TL fiyat etiketine sahip olan kulaklığın en çok beğeni kazanan özelliği, aktif gürültü engelleme.

Kaynak:https://shiftdelete.net/airpods-pro-uretimi-iki-katina-cikarildi Yazar:Mehmet Ali Ertunç

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın