3 günlük AirPods satışları şaşırttı

29 Kasım günü başlayan ve tüm hafta sonu devam eden Black Friday 2019 indirimleri ile birlikte özellikle teknolojik ürünlerde birçok ürün uygun fiyatlarla satışa sunuldu. Black Friday’in ardından indirim rüzgarı pazartesi günü Cyber Monday ile devam etti. AirPods modelleri de indirime giren ürünler arasında yer aldı. Tahminlere göre, AirPods satışları önemli bir seviyeye ulaştı.

AirPods satışları hafta sonu rekora ulaştı

Wedbush isimli araştırma şirketinden Dan Ives’in açıklamasına göre Apple, Black Friday ve Cyber Monday süresince 3 milyon adet AirPods ve AirPods Pro satışı gerçekleştirdi.

Wedbus’un açıklamasına göre, hem AirPods hem de AirPods Pro modeline yıl sonuna doğru talep daha da arttı. Açıklanan bu satış adedinde Black Friday indiriminden çok, tüketicilerin kulaklık modellerine gösterdiği ilginin etkili olduğu düşünülüyor.

Apple da AirPods Pro modeline olan ilginin yoğun olacağını öngördüğünden dolayı, Pro versiyonun aylık üretimini ikiye katladığını açıklamıştı. Wedbush, Apple’ın tüm AirPods siparişlerini karşılayabilecek kapasiteye sahip olduğunu söyledi.

Aynı zamanda, şu anda ABD’deki mağazalarda AirPods Pro modellerinin alımında 4 haftalık gönderim süresi olduğu biliniyor.

Kaynak:https://shiftdelete.net/3-gunluk-airpods-satislari-sasirtti Yazar: Hazal Orta
İlgili Haber  YouTube'da Gece Modu Nasıl Aktif Edilir

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir