280 km hızla kapısı açık giden hızlı tren korkuttu

Hızlı tren teknolojisi ülkesi denince akla gelen ülkelerden biri olan Japonya, bir tren kazasının eşiğinden döndü. 280 km hız eşliğinde kapısı açık bir şekilde giden bir hızlı tren, ülkede sansasyon yarattı. Peki, yaşanan olayda can kaybı oldu mu?

Japonya hızlı tren kazasından kıl payı kurtuldu

Japonya’nın kuzeydoğusunda yer alan Sendai şehrinden başkent Tokyo’ya giden ve East Japan Railway Co şirketine bağlı olan bir araç, 40 saniye boyunca kapısı açık bir şekilde yolculuğuna devam etti. İlgili olayda herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

hızlı tren

Tren operatörü, ilgili sorunun kapıları manuel olarak açan ve manuel olarak kapatan cihazı devre dışı bırakmayı unutan bir temizlik işçisinden kaynaklandığını söyledi. Hayabusa No. 46 isimli hızlı trenin şefi, araçtaki dokuzuncu bölmenin kapısının açık olduğunu fark etti.

Tren şefi, hızlı treni tünel içerisinde acil olarak durdurmak zorunda kaldı. 15 dakikalık bir kontrol işleminden sonra her şey yoluna girdi. Yaklaşık 340cyolcunun bulunduğu ulaşım aracında olay sırasında kimse kapının yanında durmadığı için bir sıkıntı çıkmadı.

japonya hızlı tren

Hızlı tren, 19 dakika sonra son varış yerine ulaştı. Sorun, yaklaşık 3.300 yolcuyuetkiledi ve Japon hızlı tren sistemlerini 28 dakika boyunca geciktirdi. Tren, Sendai’den saat 10.15’te ayrıldığında kapı kapatılmıştı ve bu yüzden hata fark edilmedi.

Kaynak: https://shiftdelete.net/japonya-hizli-tren-kazasindan-kil-payi-kurtuldu Yazar: Ege ERKEK
İlgili Haber  YouTube Premium Türkiye'de

280 km hızla kapısı açık giden hızlı tren korkuttu” için 1 yorum yazılmış

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir