Bir donanım karşılaştırma sitesine göre şu anda en iyi donanıma sahip telefonlar 2019 yılında çıkmış durumda. Bu da yeni telefon modellerinin donanımının her zaman en iyisi olacağı fikrini yalanlıyor. Peki en iyi donanıma sahip telefon modelleri hangileri?

En yüksek donanıma sahip telefon modelleri Apple’a ait diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Samsung’un iki modeli Apple’ı geçerek listede en yüksek donanım puanına sahip. Aslında modeller demek yanlış olur çünkü telefonlar aynı. Donanımsal açıdan aynı özelliği taşıyan iki telefon modelinden biri diğerinin farklı bir paketi. Listenin en yüksek donanım puanına sahip telefon modeli Samsung Galaxy Note 10+ iken diğer telefon modeli ise Samsung Galaxy Note 10+ Star Wars Special Edition. Bu iki telefon modeli de donanımsal açıdan %100 puan almış.

Peki özellikleri neler?

Dediğimiz gibi aynı telefonun farklı paketleri olduğundan özellikleri aynı. 6.8 inç büyüklüğünde, 198 gram ağırlığında olan telefonlar 256 GB hafıza ile karşımıza çıkıyor. 4K video çözünürlüğünü destekleyen bu telefonların arka kamera çözünürlüğü 12 MP olarak sunuluyor. Android 9.0 sürümü ile listelenen Note 10+ modellerinin Corning Gorilla Glass 6 ile korunduğunu ekleyelim. Note 10+ modeli 2019 yılının Ağustos ayında duyurulmuşken Star Wars özel modeli Kasım 2019 yılında duyurulmuş. 4300 mAh bataryaya sahip telefon modellerinin fiyatları sırasıyla 8.199 TL ve 11.999 TL olarak şu anda satışta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir