2018’in En İyi 5 Telefonu

Yeni bir telefon almak istiyorsanız bu makale sizin için faydalı olabilir. Çin malı deyip geçmeyin. Aralarında çok başarılı telefonlar var. Listemizde hem ucuz hem de pahalı telefonlar bulunduracağız. Tercih sizin.

Xiaomi Redmi 6 Pro

Şu anda Türkiye’de satılmasa da hem teknik özelliklerinden, hem de görünümünden gayet hoş duran bir telefon. Çentikli ve tam ekranlı telefon istiyorsanız tercihleriniz arasına sokabilirsiniz. Çine gidecek bir arkadaşınız varsa bu telefonu temin edebilirsiniz. 4000 mAh bataryası ve 12 MP kamerası sayesinde sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

Xiaomi Redmi Note 5

Ülkemizde yaklaşık 1500 TL gibi bir fiyatı olan Redmi Note 5 donanımsal olarak Redmi 6 Pro ile yarışmaktadır. Telefonun kamerası 12 MP olsa da kamera konusunda Redmi 6 Pro’nun bir tık önüne geçmektedir. Tasarımsal konuda tam ekranlı bir telefon olarak tanıtılsa da üst ve alt kısımdaki boşluklar eğer tasarıma önem veriyorsanız sizi rahatsız edebilir fakat sizin için kamerası daha önemliyse listenize ekleyebilirsiniz.

Huawei P20 Pro

P20 Pro’nun fiyatı biraz tuzlu olsa da rahatlıkla listenize ekleyebilirsiniz. 4000 mAh bataryası ve 40 MP kamerası sayesinde en iyi telefonlardan biri ünvanını almayı başarmıştır. Ayrıca suya/toza dayanıklı 128GB depolama alanı ve 6GB Ram’i olduğunu ekleyelim. Kamerası iyi, büyük, hoş tasarımlı ve diğer hangi özelliği arıyorsanız bu telefon tam size göre. Hal böyle olunca fiyatı 4500TL’ye kadar çıkıyor. 

Oppo Find X

Oppo Find X gerçekten tam ekranlı bir telefon olup kamerası sadece resim çekerken telefonun içinden açılıyor. Büyük ekranlı, 16MP kamerası olan ve 4000 mAh bataryalı bir akıllı telefon istiyorsanız bu telefon tam size göre. Telefon güzel ama fiyatı biraz pahalı. 4300TL’den başlıyor. Bu yüzden Xiaomi serisini tercih edebilirsiniz.

iPhone X

Android telefon tercih etmiyorsanız bir de iPhone X’e bakalım. Maalesef teknik özellikleri ile listemizin ilk sırasında değil, üçüncü sırasında bulunuyor. Zaten listemizde iPhone X’e benzer birçok telefon gösterdiğimizden dolayı 7.500TL’yi bu telefon hak etmiyor. Listemizin ilk sırasında Huawei P20 Pro yer alıyor. iPhone X’in hem şarj ömrü, hem kamerası, hem de diğer teknik özellikleri Huawei P20 Pro’nun gerisinde kalıyor. Karar sizin. Apple telefon almak istiyorsanız tercihleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Liste 


Makalemizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bu makaleyi faydalı buldunuz mu?

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir