200 Megapiksel kameralı telefonlar geliyor!

Snapdragon Teknoloji Zirvesi Maui’de son hızla devam ederken, ardı ardına gelen açıklamalar da teknoloji gündemine oturacak gibi duruyor. Qualcomm Snapdragon 865, 200 Megapiksel kameralı telefonlar için destek sunacak.

Snapdragon 865, 200 Megapiksel kameralı telefonlar için destek sunacak!

Bugün Maui’de hızlı bir şekilde başlayan etkinlikten dikkat çekici haberler gelmeye devam ediyor. Qualcomm’un tanıttığı ultrasonik parmak izi sensörü 3D Sonic Max’in hemen ardından 200 Megapiksel açıklaması da dikkat çekti.

Etkinliğin ilerleyen süreçlerinde Qualcomm’un Snapdragon 865 ve Snapdragon 765 işlemcileri tanıtılacak. Fakat tanıtılmadan önce yapılan 200 Megapiksel kamera desteği açıklaması, bu yılın trendini de ortaya çıkardı. Şirket sözcüsü Snapdragon 865’in 200 Megapiksel’e kadar tüm sensörleri destekleyeceğini söyledi.

Qualcomm ultrasonik parmak izi sensörü 3D Sonic Max duyuruldu! - ShiftDelete.Net

Samsung ve Apple gibi baskın markalar, ana kameraları için genellikle 12 veya 16 Megapiksel sensör kullanıyorlar. Fakat 48 Megapiksel kameraları benimseyen HuaweiOppo ve diğer markalar da orta seviye aygıtlarıyle karşımıza çıktı. Bu yıl da mobil cihaz üreticileri arasında Megapiksel yarışı başlayacak gibi duruyor.

Çinli marka Xiaomi de etkinlikte Snapdragon 865’in 200 Megapiksel kapasitesini benimseyeceğini belirtti. Bununla birlikte 2020 için beklettiği Mi 10 cihazının de Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemcisini kullanacağını duyurdu. Etkinlik sürecinde 5G ile ilgili de önemli açıklamalar bekleniyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/200-megapiksel-kamerali-telefonlar-geliyor Yazar:Mustafa Büyükçağlayan
İlgili Haber  Realme 5 ve Realme 5 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir